My

Moja prezidentka bola občianska kampaň za historické víťazstvo Ivety Radičovej v prezidentských voľbách na Slovensku. Projekt založili dizajnérka Mikina Dimunova, psychologička Andrea Sváková, spisovateľ Michal Hvorecký a módny návrhár Marcel W. Holubec. Kampaň prebiehala od októbra 2008 do 4. apríla 2009. Webstránku v tom období čítalo až štvrť milióna ľudí (unikátnych užívateľov) a našu Facebookovú skupinu tvorilo 13 500 voličov. Súčasťou bola aj galéria fotiek na Flickr a mikroblog na Twitteri. Kampaň sme tvorili z vlastného rozhodnutia, neplatila nás nijaká politická strana ani nezisková organizácia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do nej zapojili.

Tu je našich 10 dôvodov, prečo sme volili Ivetu Radičovú za prezidentku Slovenskej republiky.

Chceme v najvyššej ústavnej funkcii schopného a charakterného človeka, za ktorého sa nemusíme hanbiť doma ani vo svete. Sme presvedčení, že pani Radičová je výnimočná osobnosť slovenskej politickej scény aj spoločnosti a dokáže ľudí zjednocovať. Má historickú príležitosť prezidentské voľby vyhrať. Túto šancu nechceme premárniť.

Kampaň Moja prezidentka potrebuje aj tvoju pomoc. Denne pribúdajú noví podporovatelia. Pozri si čoraz dlhší zoznam mien aj stanoviská, ktoré napísali naši priaznivci. Pripojili sa k nám voliči slávni aj celkom neznámi, ľudia z politickej ľavice, stredu aj z pravice, ako aj takí, ktorí sú už inak k politike apatickí. Každý povzbudivý hlas je pre nás rovnako dôležitý a vážime si ho. Pozri si náš bilbord a televízny spot Dokážeme to! Ak chceš, napíš nám a radi ti emailom pošleme internetové bannery a logo. Navštív galériu fotiek Moja prezidentka na Flickr. Ďakujeme za pomoc a podporu!

Kontaktuj nás na mojaprezidentka@gmail.com alebo na Facebooku.

Web

Advertisements

111 responses to “My

 1. Súhlasím, treba to skúsiť. Som dosť znechutený súčasným červeným mrakom, ktorý sa vznáša nad našou spoločnosťou, i keď prezident na Slovensku nemá až taký vplyv na politické dianie. V každom prípade, všetci by di mali pamatať politickú minulosť p. Gašparoviča, takže tento pán bol pre mňa od začiatku naprijateľný. Vzhľadom na dnešný potenciál, ktorí ý máme k dispozícii, je p. Radičová jednoznačne tá najlepšia alternatíva. To, že má IQ, o tom nebudeme polemizovať. Ale takú politickú kultúru v dnešnom parlamentnom chlieve nemá skutočne nikto a každý jeden politik, aj z koalície má pred ňou veľký rešpekt. Sila jej argumentov a pokoj, akým ich vie podať, dáva zabrať aj tým najvulgárnejším politikom a zrazu sa aj oni na chvíľu vedia správať. Takže poďme do toho.

 2. Držím palce a pripájam sa k podpore, navrhujem tiež zriadiť podkapitolu, kde by sme mohli byť uverejnení ako podporovatelia aj my, “bežní” občania. Nech aj Gašparovič vidí, že sa má začať pomaly báť o teplý flek v Prezidentskom paláci!

 3. Martina Vannayova

  moja podpora, priatelia.

 4. Margareta Cvečková

  Moje prvé voľby, moja prezidentka. Držme si palce.

 5. “Už nechceme voliť menšie zlo.” Kto je v týchto voľbách zlo, je jasné. Ale kto je v týchto voľbách menšie zlo?;-)

 6. Jan Převrátil

  Áno, Iveta Radičová svojim pôsobením zodpovedá otázku, či má slušný človek vybavený argumentami miesto v politike. Áno, verím, že má.

 7. Michal Hvorecky

  “mensie zlo” to uz je v slovencine predsa synonymum pre “Ivan Gasparovic” :) ale to bolo pred styrmi rokmi. teraz je volba jasna – moja prezidentka :))

 8. Andy Svakova

  Vlastne tieto volby su prvykrat o tom, ze mesie zlo uz v ponuke nie je :-)

 9. no, ja si tych povalacov a bolsevikov vo funkciach pamatam uz dost, od antonina novotneho pocnuc. a uz by sa tam mal konecne dostat normalny a rozmyslajuci clovek, ktory navyse nebol nikdy clenom tej zlocineckej fasistickej cervenej bandy (aj platnym zakonom 125/ 95 definovanych pojmom zlocinci, vrahovia a zlodeji, dokonca teroristi – odporucam skontrolovat v uvedenom zakone presne tieto pojmy a definicie komunistov). aj z uvedeneho dovodu som doteraz “volby” prezidentov vynechaval, denne sa totiz holim a nepotrebujem mat kazde rano zapluvane zrkadlo. navyse, volbu medzi dvomi bolsevikmi nepovazujem za ziadnu volbu, neexistuje totiz ziadny “byvaly” komunista, to je dozivotna a neliecitelna psychiatricka diagnoza, mentalna retardacia. nikto so zdravym rozumom by predsa nemohol vedome podpisat stanovy fasistickej organizacie, v ktorych schvaluje “boj, diktaturu a nenavist” ako hlavny program tej vsivavej partaje a “bezvyhradne” sa nimi riadit a presadzovat ich.

  takze ak sa stanova manzelka prepracuje ku samotnym volbam, po prvykrat v zivote prezidenta – teda vlastne prezidentku – volit pojdem. a nielen z ucty ku stanovi, ale aj. najma ale preto, ze nepochadza z toho zlocineckeho spolku, ktory tu vyvrazdoval svojich spoluobcanov len pre ich ine nazory a navyse ma iveta svoju vlastnu tvar. konecne…

  RADICOVA NA HRAD!

 10. Aj v minulých voľbách sa našli kandidáti hodní voľby. Síce len v prvom kole, ale na to, aby sa kandidát dostal do druhého, je potrebné uspieť už v tom prvom. Ranné holenie sa teda s volením prezidenta skĺbiť dalo už aj predtým.
  A ešte k menšiemu zlu, nič proti p. Radičovej, ak si ju zvolíme, bude to najlepšia prezidentka, akú Slovensko kedy malo, ale v týchto voľbách bude pre mnohých z nás “menším zlom” práve ona. Paradoxy demokracie…

 11. presne tak, Matej. v prvom kole je dolezity dobry vysledok pani Radicovej. ak sa to podari, v druhom kole ideme jednoznacne na vitazstvo :)

 12. Viktor Menyhért

  Ďakujem Michal a spol za túto stránku. Verím že aj vďaka nej bude tentokrát možné zúčastniť sa druhého kola volieb bez zažívacích ťažkostí…

 13. Tento rok som bola prvýkrát na festivale Pohoda .Určite preto, že som si chcela užiť neformálnu pohodnu mnohých tvárí jednej soboty s naším prezidentom Havlom, ktorý ostane v mojej hlave darom i symbolom pre moju slobodu.Ak by mala byť na Slovensku štyri roky taká pohoda, akú som zažila v ten deň a trvala by štyri roky,cítila by som sa sviatočne. Pani Radičová to zažila v doprovode s Václavom Havlom, ktorý si na prezidentskom poste vie predstaviť túto ženu.
  Verím, že to bol imperatív i pre ňu. Nesklamať odkaz pravdy a lásky a dať mu trochu i ženskú podobu:)

 14. štyri + jeden rok :)

 15. Pani Radičová má môj hlas už od prvej zmienky o oznámení kandidatúry. Slušná, vzdelaná, inteligentná a sympatická žena jej kvalít je určite typom človeka, na ktorého budeme môcť byť ako na prezidenta hrdí.

 16. Zuzana Reveszova

  Niekto, kto ma reprezentuje navonok…Iveta Radicova…pozna spolocnost Slovenska a preto chcem, aby bola mojou prezidentkou

 17. Pani Radičová má môj hlas, chcem byť hrdá na prezidentku (tak ako som bola hrdá keď sme boli ešte Československo na pána Havla), je vzdelaná, inteligentná žena.
  Verím, že už zviťazí zdravý rozum…

 18. Pani Radičová vysoko , veľmi vysoko po všetkých stránkach má navrch, na rozdiel od pána Gašparoviča, ktorému ani zďaleka nejde o krajinu, ale o prospechárstvo pre seba a svojich komunistických priateľov. Vďaka bohu sa objavila žena, ktorá bude hodna vykonávať túto funkciu, a ja budem konečne cítiť národnostnú hrdosť.

 19. NIE JE NÁM TO JEDNO
  ako nám to nebolo jedno v roku 2002.
  Preto celá naša široká rodina bude voliť pani Radičovú

 20. pani Radicova, drzim vam velmi palce… vdaka vam mozno zacnem pocitovat narodnu hrdost! je velmi smutne, ze musite celit agresivnemu sfanatizovanemu ludu:( vy sa k tym ludom v parlamentne vobec nehodite… vsetci su nasiaknuty komunizmom… uvedomujem si, ze ste bola pred tazkym rozhodnutim… postvat proti sebe obrovsku masu ludi a hlavne politikov, ktori pouzivaju zakerne necestne metody proti ktorym sa tazko bojuje cestne, lebo mate omezene moznosti … som velmi stastny, ze prvy krat za svoj zivot nejdem volit proti niekomu, ale za niekoho:) velmi vam drzim palce

 21. Marek Zákopčan

  Som veľmi rád, že vznikla táto stránka i samotná organizácia. Je mi ľúto akurát toho, že som na ňu natrafil až teraz :D
  Pani Radičovej držím všetky palce, ktoré mám, aj ktoré nemám. Som presvedčený, že svoje snaženie dotiahne do úspešného konca. Slovensko si zaslúži mať na čele schopného, vzdelaného, rozhľadeného človeka, ktorý sa nebojí prezentovať svoje názory, udržiavať živé kontakty s obyvateľmi a stáť si za svojimi sľubmi. Verím, že Slováci sú natoľko rozumní, aby dokázali rozpoznať, čo je pre nich najlepšie.
  Navyše je/bude veľkým PLUS, že na náš prezidentský “trón” zasadne po prvýkrát v histórii SR žena.
  A ja budem hrdý na to, že budem medzi tými, ktorí jej dajú hlas!!
  Keby som mohol nejako pomôcť, nebudem sa brániť :D
  MZ

 22. Peter Mifkovič

  Konečne a ja dúfam,že sa to podarí, mať za prezidenta niekoho za koho sa nieže nebudem musieť hanbiť, ale na koho budem určite pyšný. Moja maximálna podpora patrí pani Radičovej a aj keď viem, že to nebude mať Ivetka medzi tými bolševikmi (ktorých je tam stále priveľa) ľahké, verím, že to zvládne. Takže jednoznačne má môj hlas a vďaka za túto stránku.

 23. Myslím, že sa nemýlim, keď tvrdím, že prezidentské voľby 2009 budú aj vďaka kandidátke na úrad- p. Ivete Radičovej – konečne o menách a charakteroch, o svedomí, o vedomí, že funkcia prezidenta republiky nemusí byť len odkladiskom vyslúžilcov v politike alebo teplým miestečkom pre exhibicionistov alebo trafikou pre pochybné kšeftíky partokratických oligarchov, ktorí si sprivatizovali politický verejný život na Slovensku. Konečne si môžem vybrať a netrýzniť seba a okolie dilematom, či volím menšie alebo väčšie zlo alebo komu mojou voľbou (ne)ublížim /(ne)prospejem. Myslím, že obyčajným, slušným, poctivým, tolerantným a občiansky ešte nerezignujúcim občanom tejto republiky je nad slnko jasnejšie, prečo volíme s čistým svedomím a pri plnom vedomí práve p. I. Radičovú. Ďakujem. Držme si palce.

 24. Veľmi si želám aby prezidentské voľby 2009 boli o výbere charakteru a programu kandidátov a nie tom či niekoho chceme alebo nechceme v prezidentskom paláci. Mňa na pani Ivete Radičovej oslovil jej prehlad, skúsenosti a neuveriteľná charizma. To je to čo mi vždy chýbalo na kandidátoch na prezidentov.

 25. Drzim palce a moj hlas iste mate. Podme vyhrat.

 26. Verim ze vyhraje volby I. Radicova. To by sme mali konecne dobreho prezidenta. Je to nadej pre nase velke male Slovensko.

 27. Ľuboslava Černická

  Nadchyna ma ta analogia kampane s B.Obamom.Jednoznacne vynikajuci pokrokovy napad az osvietensky na nase zakrpatene Slovensko.Ten kto bol vonku mi rozumie. Zapojit internet a mnozstvo osobnych stretnuti s ludmi na sposob kaviarni..priblizenie ludom..to moze vymysliet jedine sociolog..niekto kto uz pocul o human relations.Famozne!
  Treba si priznat ze ustavne postavenie hlavy statu v podmienkach Slovenskej republiky je slabe ale dufam ze zmena pride aj na Slovensko.
  Urcite volim pani Ivetu Radicovu, pre jej politicke nazory, pre jej profesijne a akademicke zazemie a pre jej ludskost.

 28. vďaka, milá Ľuboslava, vážime si váš názor a podporu. len drobná oprava: túto občiansku kampaň nevytvorila pani Radičová, ale my štyria zakladatelia a ani jeden z nás nie je sociológ :-) no pokiaľ vieme, pani Radičová sa z kampane veľmi teší. ak súhlasíte, radi vás pridáme do zoznamu našich podporovateľov.

 29. Úplný súhlas s pani Ľudmilou. Som jednoznačne rozhodnutý voliť pani Radičovú, už od jej prvého ohlásenia kandidatúry. Bude to prvý krát, keď mám chuť spraviť niečo preto aby sme mali prezidenta ktorého si zaslúžime a nie takého ktoré musíme strpieť.

 30. Zuzana Petrenkova

  dufajme ze takych ako nas bude vacsina, A dufam, ze sa konecne nebudem hambit za hlavu statu ale budem hrda, ze tam je osobnost, ktora tam ma miesto

 31. Ako ju môže niekto tu nazvať ľudskou osobnosťou, keď pri jej dôchodkovej reforme , oproti jej sľubom skôr naopak, boli znižované dôchodky a niektorým aj odobraté a to práve ľuďom, ktorý peniaze potrebujú pre svoju liečbu , zdravotne postihnutým?

 32. Som rozhodnutý voliť pani Radičovú.

 33. Jozef z Rabce

  Suhlasim, je to jediny kandidat, ktory ma moznost vyhrat a priniest do politiky aspon trochu slusnosti. Urcite Vas pridem podporit.

 34. Karol Matiaško

  Konečne prezidentský kandidát (ka), za ktorého sa nemusím hanbiť.

 35. Karol Matiaško

  Konečne by sme mali dôstojného prezidenta.

 36. ja už som dávno rozhodnutá podporiť pri voľbách pani Radičovú, aj moja dcéra (študentka) ju podporuje

 37. Bude mi ctou ist volit pani Radicovu vo svete prezitia je to predsa len jedno svetielko nadeje na ozaj lepsi zivot na Slovensku. Drzim palce nech to vide presne tak ako ma. Uz dlho tu je vnimany boj dobra proti zlu … momentalne vladne zlo. Peace up.

 38. Ja vas chcem za prezidentku! Mam 17, kedy su volby? Dufam, ze dovtedy budem mat 18, aby som mohol volit :P

 39. no nazdar…s kopou tychto nazorov suhlasim a ako mlada studentska volim Ivetu Radicovu…
  a vyzyvam vsetkych studentov aby sa pripojili k nam volicom…

 40. mariija: paráda. tešíme sa. pls pošli link aj ďalším mladým študentkám a študentom, hovor o tom s nimi atď :-) my už starneme, študnetov poznáme čoraz menej a nestíhame všetko :))

 41. budu to moje prve volby vobec a som rozhodnuta volit pani profesorku radicovu drzim palce

 42. Co tie tricka?uz sa daju niekde zohnat, kupit?

 43. Tomáš Gális

  Dobrý deň
  Dnes sa na vašej stránke objavil článok s názvom “Prečo určite nie Mikloško”, zaradený do kategórie Monitoring médií. Môžete mi, prosím, prezradiť, v ktorom médiu ste tento článok našli? Vaša odpoveď mi veľmi uľahčí rozhodovanie, či voliť pani Radičovú.

 44. Tomáš Gális: dobrý deň, to bola technická chybička, ospravedlnňujeme sa, už sme ju opravili – ak sa zabudne vybrať rubrika, systém automaticky priradí text do Monitoringu médií. pridali sme článok do sekcie Názory voličov, lebo je to stanoviska nás, iniciátorov kampane Moja prezidentka.

 45. Andrea Kleinová

  Konečne nemusím voliť menšie zlo! Určite budem voliť pani Radičovú (a moja 70-ročná mama tiež).

 46. Inak nie je to dobre ked niekto maze z tohto fora prispevky, je to neeticke.

 47. Ja si pamatam, ze pani Radicova este nedavno vyhlasovala, ze nebude kandidovat v tychto volbach za prezidenta, ze sa na to neciti. Tak preco teda tak rapidne zmenila nazor. To nie je zrovna najlepsie vykrocenie do kampane. Nemame istotu, ze po zvoleni opat nezmeni nazory.

 48. Ing.Peter Maloch

  Držím palce a budem Vás voliť!Želám všetko dobré a veľa šťastia

 49. Andrea Svakova

  Katarina – tricka momentalne nie su, vsetky sme rozdali, dalsie su v tlaci ale cochvila pridu dalsie a urcite sa k vam dostanu.

  Niektori ludia, ktori maju moznost tlacit si od nas pytali logo – aj toto je moznost – vytlacit si sam/sama ak je to pre Vas priechodne…ak nemate moznost, prosim o chvilu strpenia…

 50. Pan Hvorecky, dakujem za reakciu na moju otazku o volbach zo zahranicia. Urcite ma moc nepotesilo, ze nas ostane 250000 bez vysloveneho nazoru, len vdaka kratkozrakemu zakonu. Kto to moze zmenit, len ten nas skvely parlament??? 300 milionove USA nemali problem s hlasmi postou, 5.5milionove Slovensko ma!

  Nevadi, ja si aspon urobim kratky vylet domov z Londyna a Radicova for President!!! Uz mam aj letenku! Drzim palce!

 51. Vsetci pisete ze Radicovu volit budete. Ja nie.

 52. Neboj sa Coriolanus, nie si sam. Je nas viac. A mozno nam aj tricka “Nevolim Radicovu” radsej daju, len nech sem nepiseme.

 53. Jessica Krštieňová

  Jednoznačne som za pani Radičovú. Chce to zmenu, chce to pani Ivetku :)
  Pri svojich prvých voľbách spravým to najlepšie rozhodnutie, keď budem voliť práve ju.

 54. Ja som tiez za tricko nevolim Radicovu…

 55. Voľte Ivana Gašparoviča, je to doteraz najlepší prezident, akého SR mala. Myslím si, že Radičovej nepomôžu ani plagáty v maďarčine, ani podpora tkz. občianskych združení, ktoré samozrejme majú svoje aj iné záujmy.

 56. Jaroslav Novák

  Myslím si,že je na čase sa zbaviť karieristu,ktorého vykopli z Prahy a tak urobil karieru na Slovensku.
  Tam rýchlo zistili že ničomu nerozumie, okrem fujary a pretekov na Babe.Konečne máme nádej,že
  hlavou štátu bude osoba vzdelaná,inteligentná s veľkou dávkou šarmu,čo je veľký bonus.

 57. Poznajúc kvality kandidujúcich na Slovensku,nikdy som v dobách minulých neišiel s dobrým pocitom k volebným urnám. Tento krát sa doslova teším, že môj hlas nebudem dávať pre zlo, ktoré skôr či neskôr sa obratí aj proti mne. Svoj hlas aj hlasy mojich blízkych pôjdu na podporu tej osoby, ktorú si vážime a ktorej prajeme veľa síl a zdravia na poste hlavy štátu. Tou osobou nemôže byť nik iný, ako pani Radičová.

 58. Andrea Svakova

  Dakujeme Sacan, aj my sa tesime na volby tento rok!

 59. Krasne slova Šacan. Slzy sa mi tisnu do oci. To ti kto pisal? P. Radicova? Len kde beries tu istotu, ze to mensie zlo neobrati aj proti tebe. Uz velakrat ukazala aka je nerozhodna a obcas mam dojem, ze aj vypocitava.

 60. Pán volic, ďakujem za uznanie. Uvedomujem si aj ja, že v živote nie je nič dokonalé. Ani jeden človek /mimo Ježiša/ nedisponoval a nedisponuje s nadprirodzenými schopnosťami.
  Myslím si , že toho si je vedomá aj p.Radičová .
  Ona najlepšie vie o svojich dobrých aj menej spokojných vlastnostiach. Ja od nej neočakávam žiadne zázraky. Tie môžeme uskutočniť len spoločne, my, všetci. Slovákom
  a Slovenkám úplne postačí, keď budú v hlave štátu cítiť morálnu podporu, za ktorú sa nebudú musieť hanbiť ani trpnúť, čo vyvedie na domácej a najmä na medzinárodnej scéne. Ak nie ste,pán Volic, slepý ani hluchý, tak si objektívny úsudok musíte urobiť skôr, ako bude neskoro.

 61. Z viacerych prispevkov citit urcitu davku naivity volicov. Aby sme zo svojej volby neboli zase znechuteni, doverujme ze nas kanditat je a bude obklopeny charakternymi, doveryhodnymi, mudrymi ludmi blizkymi veci povznesenia vseobecneho vedomia a svedomia nas vsetkych. Su taki aj pri pani Radicovej.
  Doverujme im, dajme im svojou volbou zodpovednost za mandat slusnosti.

 62. V súvislosti s pani Radičovou ma mrzí jedna jediná vec. Som študentka VŠ, ale v prvom rade som veriaci človek. Voliť pani Radičovú som bola rozhodnutá už dávno, kým.. kým som sa nedozvedela jej postoj k otázkam potratov. napiíšem to prtiamo, obdivovala som tuto ženu, jej vzdelanie, sociálne cítenie a už samotný fakt, že aj z jej politiky bolo citiť, že je to žena pozerajúca nielen očami a rozumom, ale tiež srdcom. Ale, nemožem si pomoct, mam v sebe akysi blok.. ako žene, ktora chce byt v buducnosti matkou, mi je tazko pochopit, postoj tejto kandidátky k potratom. Preto, ak mozete, objasnite mi niekto, ako moze clovek, ktory je urcite vysokych moralnych hodnot, zastavat takyto postoj..

 63. Majka, aj ja som hlboko veriaci človek. Na rozdiel od Vás, som muž a VŠ som ukončil ešte v roku 1973. Tým chcem povedať, že mám za sebou už dosť životných skúsenosti. Jednou zo zásad môjho svetonázoru bol a je vždy nekompromisný postoj k otázke potratov. Možno že aj preto, lebo ako človek nikdy som sa neocitol pred takouto dylémou. Ale držím sa nevyvratiteľnej pravdy. Človek má slobodnú voľu a má sa rozhodovať vždy podľa svojho svedomia, bez ohľadu na to, čo hovoria zákony. Lebo tie zákony, ktoré si vykonštruuje človek sú spravidla účelové, nedokonalé a možno v mnohom aj nespravodlivé. Pokiaľ má pamäť neklame, p. Radičová nikde sa neagažovala za politiku potratov. Ona kladie dôraz predovšetkým na to, aby pre budúce mamičky spoločnosť vytvorila také podmienky, ktoré im uľahčia riešiť ich bezvýchodiskovú situáciu bez straty na živote dieťaťa. Sama tak chce predísť zahrávaníiu sa s myšlienkou potratov a tento jej názor nemôže byť označovaný za škodlivý. Skôr naopak, je to ľudsky-blízke.

 64. Dakujem za vysvetlenie, Šacan .. no stále som nenašla odpoved preco.. co ju k tomu vedie, preco jej nie je ako zene luto nenarodenych deti. V suvislosti s tym, ze chce vytvarat podmienky pre buduce mamicky by som sa opytala, ci bude pre koho tieto podmienky vytvarat. Demograficke krivky su jasne… zlegalizujme potraty uz od 16 roku zivota dievcata, tak ako to svojho casu chcela pani Cerna, ak ma pamat neklame, ak ano, ospravedlnujem sa… preco nie? V ziadnom pripade sa neradim medzi rasistov, preto za takyto nepokladam aj tento nazor, ze budu vytvorene podmienky, ale pravdepodobne vo vacsine len pre romske mamicky.

 65. Majka sanď je to jedno, či ide o rómske mamičky, alebo akékoľvek iné mamičky. Veď všetci sme dietky božie a nemalo by sa rozlišovať medzi národnosťami, nie? A čo sa týka postoja k interupciam, nie je to aj o výchove k zodpovednosti, rozhodovaní o sebe, o výchove k rodičovstvu? Nemyslím si, že jenoduchý zákaz všetko vyrieší. Je potrebné o tejto téme hovoriť, viesť deti k zodpovednosti k životu atď

 66. Po dlhom čase pôjdem zase voliť prezidenta našej chaotyckej republiky.Pôjdem voliť p.radičovú lebo má na viacero tém rovnaké názory ako ja.Len dúfam že to nedo….be ako všetci naši politici pri nástupe pri korito.

 67. ad Šacan,7. March 2009 at 17:28
  “Pokiaľ má pamäť neklame, p. Radičová nikde sa neagažovala za politiku potratov. ..”
  TAK TO POTOM O GABUROVOM NÁVRHU HLASOVALA DVOJNÍČKA P.RADIČOVEJ…!!!!!!!!!!!!!!!
  NO, V TOM SDKU MAJÚ POTOM RIADNY BORDEL….

 68. no aj ja mám problém s jej stanoviskom a hlasovaním
  .
  napriek tomu ju budem voliť, berte to tak, že jej dám šancu, alebo berte to tak, že svet nie je digitálne čiernobiely,
  .
  Radičovej portfólio sa mi v globále pozdáva a budem ju voliť !!

 69. Pani Radicova, oproti vcerajsej kampani za Fica, co v televizore predvadzal pan Gasparovic, vase vystupenie bolo velmi pokojne, vyrovnane a hlavne zmysluplne. Drzim vam palce hlavne preto, ze verim tomu, ze s vami pride do politiky zavan kultury, zavan preto, ze mi je jasne, ze jedna vlocka zimu nespravi…….ale Slovaci by ukazali, ze konecne uverili slusnosti, kulturnosti a prestali by verit, ze iba hulvati so silnymi ramenami dokazu sa presadit v politike.

 70. Jaroslav Špaček

  Uz od jesene 2006 som znechuteny tym, ako sa velka cast volicov nesnazi pouzivat vlastnu hlavu, ale hlce klamstva o solidarite, socialnosti, narodnosti…politicka scena sa vulgarizuje, otvorene a bez hanby sa kradne a korumpuje, zatialco do medii su posuvane “dymove clony” kvazi kauz typu “ucebnice v madarcine”. Odborne nazory sa neberu do uvahy, vsetko vyriesi vsemocny stat.
  V tejto suvislosti do tohto marazmu vstupuje pani Radicova. Poznal som ju najskor ako manzelku mojho oblubeneho Stana a teraz ju naozaj obdivujem za odvahu vstupit do sveta spinavej politiky a pokusit sa priniest do nej take zabudnute slova ako vlastny nazor, cest, otvorenost…
  Drzim palce pani Radicovej a urobim vsetko pre to, aby ju ludia v mojom okoli volili. Verim, ze sa mi nakoniec podari presvedcit aj mojich rodicov… :)
  Prajem vela stastia a odvahy.

 71. Pani Radičová určite nie je najideálnejšou kandidátkou, no vzhľadom na súčasnú náladu v spoločnosti by bola až veľmi dobrou alternatívou na post hlavy štátu. Okrem toho, opravte ma ak sa mýlim, by bola v prípade úspechu prvou ženou v čele stredoeuropskej krajiny a to by bolo, myslím si, pozitívne prvenstvo. Môj hlas má.

 72. dokazeme to…nezvolime pani radicovu

 73. Kubo z Lučenca

  sidor ani nie je
  bollová je žart
  melník je házedesáckou povinnosťou
  martináková je emancipovaný fico
  mikloško je fajn, lenže slovensko nie je kostol
  a gašparovič už mal niekoľko šancí prejaviť sa a (žiaľ nie) všetci vieme, kam to spelo.

  nielen, ale aj preto volím Ivetku.

 74. Pani Radičová držíme Vám palce a určite máte môj hlas ako aj manželkin ! nech nám to vyjde !

 75. Vcerajsia diskusia na TV JOJ bola skutočne chvilami zaujimava. Som rozhodnuta podporit pani Radicovu, ale po vcerajsku o tom velmi rozmyslam a myslim, ze urcite nie sama. Brat vyjadrenia velkeho teologa Jana Pavla II. a pouzit ich na obhajenie negativneho nazoru k potratovej otazke, bola velka trufalost. Slova boli navyse vytrhnute z kontextu, hlava katolickej cirkvi by nikdy, podotykam nikdy nevravela, ze c zabit, alebo nezabit nenarodene dieta je na slobodnej volbe zeny.

 76. Vy ste vsetci debili sak len uvidite jak budeme trpiet vam nepride divne ze ma pod palcom vsetky media? ze vsetci zu len z anu? ze ona ma najlepsiu kampan? ludia spamatajte sa gasparovicom nic nepokazite ani nezlepsite ale ani NEZHORSITE! Zmena nie je vzdy najlepsie riesenie a teraz urcite nie!

 77. Priatelia, všimli ste si, že s gramatikou majú problémy najmä tí, ktorí nevolia pani Radičovú? A nielen s gramatikou… To je tiež jeden z ukazovateľov do akej skupiny patria.

 78. Pani Michaela, to ste už od narodenia takto postíhnutá, alebo si život s vami zahral ? Cítim s vami a myslím, že vaše vyliečenie je hodné povšímnutia niektorej z našich charitatívnych spoločnosti. Mali by ste sa s tým vážne zaoberať, pokiaľ je to ešte liečiteľné. Ja vám držím palce, aby sa to podarilo. Neodkladajte to dlho, lebo stav je vážny.

 79. Marina,hovorite mi z duse,a vzdy ma to napadne.Ono to o niecom hovori.A nechapem,preco maju potrebu nas ,ktori podporujeme a sme rozhodnuti volit Ivetu Radicovu,presviedcat o tom,preco ju nejdu volit.Mna ani nenapadlo ist na stranku ineho kandidata a pisat proti nemu.Pre mna je to strata casu.Dufam,ze zdravy rozum zvitazi a volieb sa zucastni co najviac ludi,hlavne chcem vyzvat mladych,aby vyuzili tuto moznost.To je pre vacsinu jediny sposob,ako veci ovplyvnit,ci zmenit.

 80. Majercik Miroslav

  Kity: ani nie tak ist na stranky dalsich kandidatov presviedcat ludi, ale rozsirit si obzor. Je dobre a s vyssou mierou objektivity ak si pozriem reakcie vsetkych kandidatov (co chcu priniest Slovensku, v com su lepsi od svojich superov) – iba tak viem posudit s cim suhlasim a s cim nie. Cim viac ma clovek informacii, tym lepsie sa vie rozhodnut. Naopak ti co urazaju v diskusiach ostatnych a ani sa nepodpisu pod svoj nazor – ich cielom je urobit nieco kotraproduktivne, co je vsak podla mna az prilis detinske. Ktovie ci by taky clovek bol schopny povedat svoj nazor aj na verejnosti napr. na kameru – skor nie ako ano. To ze budem volit Ivetu je mi jasne uz dlhsiu dobu a to aj na zaklade monitoringu… nezmeni to ziadny utok nejakeho diskutujuceho, knaza, resp. premiera. Je pre mna najvhodnejsou kandidatkou a drzim jej palce…

 81. Antonia Medekova

  Zo srdca Vam blahozelam. Konecne som prvy raz nemusela volit mensie zlo. Na zaklade ohlasov z mojho okolia pocas predvolebnej kampane Vam odporucam neukazovat sa pred mediami s p. Dzurindom, voci ktoremu su mnohi Vasi potencialni volici zaujati. Pravdou je, ze SDKU by mala ovela vacsiu podporu u ludi, keby na jej cele stal niekto iny (napr.p.Miklos). Skoda, ze si to nechce priznat. Drzime Vam palce aj o dva tyzdne. Verim, ze Vasa charizma, inteligencia,skromnost a hlavne slusnost pomozu k tomu, aby sme mali konecne prezidenta, za ktoreho sa nebudeme musiet hanbit.

 82. Slovenský volič je nevyspytateľný. Pred piatimi rokmi si zvolil meňšie zlo a čuduj sa svete, dnes toto zlo sa tak udomacnilo, že ho považuje za to najlepšie čo máme na Slovensku. Nuž zbohom s takýmto pokryteckým spoločenstvom. Pani, Radičová, ja verím ešte v prebudenie sa tých slušných ľudí, ktorí o dva týždne nedovolia, aby Slovensko ďalších 5 rokov reprezentoval človek s nie najlepšou minulosťou a naviac, pre ktorého aj akt reprezentácie spôsobuje vážne problémy, nieto ešte aktívna prezidentská agenda. Budem rád, keď o dva týždne to budete Vy, ktorá dá Slovensku nové impulzy a prinesiete novú kultúru do vzťahov na poli politickom i spoločenskom. Držím palce !

 83. Nagy Imrich

  velmi vam drzim palce pani Iveta. a som velmi ale velmi sklamany rozhodnutim pana Mikloska.vzim si ho ale tento raz ma sklamal ze nepodporuje v druhom kole p.Radicovu. a ze vraj pravičiar. skoda ze nevie prekusnut svoju poražku.

 84. Najviac ma tu zaujalo to,že keď sa objavil trošku iný názor, ako tu má vačšina,reakcia bola hneď urážlivá a oponentka nazvaná ako postihnutá.To je vaša tolerancia iného názoru?Urážky? A neviem prečo sa tu niektorí ako voliči p. Radičovej, pasujete za tú inteligentnejšiu časť obyvateľstva a každý,kto si dovolí vybrať iného kandidáta je zaradený do inej skupiny.Asi si myslíte,že len vy máte patent na rozum,”demokrati”…

 85. Pán max, reagujem na vaše vyjadrenie, pretože slovičkom “postihnutá” som si dovolil vysloviť svoj pohľad na písateľku veľmi neočesaného a provokujúceho príspevku. Nazvať zúčastňujúcich sa na tejto debate “debilmi” a pritom v každom riadku jej príspevku sú gramatické kopance, je nezmyselná trúfalosť od autorky. Nerobí mi problém sa jej aj touto formou ospravedlniť, no musím jedným dychom dodať, že moja reakcia nesúviselá s jej názorom, ale jedine s formou, akou svoj názor nechutne vyjadrila.

 86. Pán max, nerád by som niekoho urazil, ale myslím si že to čo teraz napíšem neodznieva až tak často a preto to poviem natvrdo: rozdiel vo vzdelanostnej úrovni voličov SDKÚ oproti voličom SMER-u je značný a to, či sa to niekomu páči alebo nie, niečo znamená.

 87. Ešte jedna poznámka ku kampani. Mohla by byť ostrejšia. Jedným z hesiel druhého kola by napríklad mohlo byť: “Nevolte prezidenta, ktorý nevie čo je to Google!” Takéto heslo by mohlo osloviť veľa mladých voličov.

 88. Pán Adam,ja som nenapísal ani čiarku o voličoch a nevoličoch SDKÚ a Smeru,len o voličoch a nevoličoch p. Radičovej,to je trošku rozdiel.A o tej vzdelanostnej úrovni píšete,akoby každý nevolič SDKÚ bol niečo menej,ako nejaký tupec.Myslím si,že dosť blbcov je aj medzi voličmi SDKÚ,aj Smeru.Správnosť voľby nespočíva len vo vzdelaní, niektorí tí inteligenti najlepšie vedia,koho a hlavne prečo(alebo začo? podporia.

 89. milý pán max neprekrucajte moje slová, netvrdím ze kazdý nevolic SDKU je nieco menej
  povedal som iba ze volici SDKU su v priemere vzdelanejsi ako volici Smeru a to je pravda
  podla vas to nic neznamena a podla mna ano, to je vsetko

 90. Alzbeta Antonakova

  Gratulujem Vam a drzim vsetkym palce , aby sme v 2.kole konecne porazili aroganciu v nasej spolocnosti.Dakujem mladym ludom, ze zriadili tuto stranku. Prajem slnecne dni, dobre zdravie a pevne nervy vsetkym,ktori sa snazia vysvetlit, ze ludia su len dobri a zli, nech by boli v akejkolvek strane. V prvom kole prevazilo zlo, dajme sancu dobru.
  Alzbeta

 91. Mária Babinčáková

  Prajem prijemny den. Dnes som mala tu moznost vypocut si rozovor cca 40 rocneho pracujuceho roma s cca 50 rocnym pracujucim, ale malo zarabajucim spoluobcanom. Romovia neboli volit Radicovu, lebo sa ukazuje s Dzurindom a ten druhy pan v 1 kole volit nebol, ale teraz pojde volit Gasparovica, aby sme nemuseli robit na dalsie auta, ochranku, a dochodok vysluzilemu prezidentovi. Takto si to odlozime o 4 roky. Ja som volila a aj pojdem volit svoju prezidentku.

 92. Barbora Lorincz

  nchcem vo vlade kominustu, rasistu, statneho teroristu a ako prezidenta nechcem niekoho, kto si pomyli Srba s Chorvatom, napriek tomu, ze tam bola obrovska genocida
  IDEME VOLIT RADICOVU!!!!

 93. Irma Rebrova

  Nebudem volit pana
  1. byvaleho komunistu
  2. vysokeho clena HZDS
  a) ked sa rozkradalo Slovensko
  b) zbavenie mandatu poslanca Frantiska Gaulidera v roku 1996
  c) unos prezidentovho syna za aktivnej podpory Slovenskej informacnej sluzby!!! 31. aug. 1995
  d) explozia auta -vrazda Roberta Remiasa nepohodlneho svedka 29. aprila 1996
  e) rozkvet mafianskych gangou a bielych golierov v obdoby vladnutia strany
  pana, co si myli zemepisne nazvy a pojmy, taky by mal vyhladat odbornu pomoc ale nie z prezidentskeho palaca.
  Urcite budem volit p.Radicovu, nie preto, ze je to zena ale aka zena.

 94. Ja zijem momentalne v USA- ale volby doma, samozrejme, sledujem. Pani Radicova je mi jednoznacne sympaticka, vdaka svojej odbornosti, minulosti a celkovemu vystupovaniu. Mam vyhrady k jej postoju k potratom a k jej naklonnosti k sucasnemu prezidentovi USA Obamovi, ktoreho politika vedie USA do ery socializmu ( z ktoreho sme my utekali). Jednoznacne na Slovensku zatial nie je prezidentsky kandidat ktoreho osobnost by isla ruka v ruke s konzervativnymi hodnotami krestanskych volicov. (co by som od SDKU alebo KDH cakala)

 95. No toto,keby som akurat spadol z Mesiaca a zabludil na tuto stranku ,tak by som si pomyslel,co za blbca by nevolil tohto najinteligentnejsieho,najmoralnejsieho,na kazdej fotke extra vysmiateho anjelika Ivetku ale toho zleho,tu vsade zohaveneho pana Ivana.Ale kedze tu zijem nejaky ten cas a mam este aspon zbytky takeho niecoho,ako je narodne citenie a hrdost,ctim si nasu historiu a tradicie,neviem si nemysliet opak.A este,nie som ani som nikdy nebol ani socialista ani komunista,v roku revolucie som bol obycajne desatrocne dieta,ale z mojich skromnych spomienok viem,ze moralka a obycajna slusnost medzi obycajnymi ludmi boli niekde uplne inde ako teraz,trosku vyssie ako dnes a vazili sme si jeden druheho ovela viac ako teraz ,v dnesnej dobe.Vid tuto,objektivite velmi vzdialenu stranku

 96. NextApache

  Menšie zlo, ako Dzurindova a Čákyho Radičová, je terazky Gašparovič, čo myslí polovnícky a cíti pretekársky. Navyše Radičová v kampani klame a slibuje, čo nemá šancu splniť. Dialkový ovládač-implantát, aby ju mohol Dzurinda náležito usmerňovať má už implementovaný? Aký má dosah? Na akej frekvencii pracuje? A kde ho má Radičová zabudovaný?

 97. NextApache

  Tralala…Dimunová a Hvorecký . “Akčná úderka Hvorecký & Dimunová alias Low Budget hardcore”. S Radičovou bude SK hardcore Tralandia, že? heheheheeeeee

 98. Jozef Horváth

  Už v duely na TA3 bol jasný rozdiel v kvalite
  kandidátov na prezidenta. Radičová vysoko vyhrala a preto je mojou kandidátkou-prezidentkou. Ľudia spamätajte sa a volte múdrosť a inteligenciu a nie starých komunistických geriatrikov.

 99. Chatam Sofer

  Radipičová?

  Pôvodne som nechcel ísť voliť, lebo si myslím, že prezident je zbytočná figúrka. Ale SME a iné “objektívne, mienkotvorné” médiá majú takú silnú kampaň, že všetko ostatné doslova mažú. Ja už neviem kto som. Neviem od kiaľ som prišiel. Neviem čo tu robím. Viem iba, že Radipičová.

  Ide z toho úplný strach, akú majú moc a ako neobjektívne môžu manipulovať davmi. Takže, keďže viem, čo je to za špinu, tak aj keď neviem presne akú špinavú hru tentoraz médiá zase roztáčajú, ale podľa úsilia, ktoré tomu venujú ide o niečo sakra veľkého. Ide z toho fakt strach. Nemám teda inú možnosť ako ísť voliť Gašparoviča.

  Gašparko je síce šašo, ale neškodný, čo každý môže ľahko vidieť aj z predchádzajúcej prezidentskej praxe. Na rozdiel od neho tá zmija Radipičová, všetko do čoho sa doteraz pustila, pekne pokurvila. Napríklad sociálnu reformu, kde radila Kaníkovi ako ošklbať invalidov o miliardy. Je to pravá ruka Dzurindu, čo by samé o sebe malo stačiť na basu… Doteraz mám v živej pamäti, ako dokola omieľala, ako je druhý pilier pre všetkých výhodný. Stále a dokola, ako pokazený gramofón. A teraz iba po 2-3 rokoch? Inflácia zrezala peniaze v pilieri o 10-20% za tú chvíľu “sporenia”. A aké sú výnosy? Záporné. Takže sme všetci prišli o peniaze. Nielenže musíme ďalej platiť socálnu poisťovňu, miznú nám úspory z našich účtoch, štát si požičiava peniaze aby mal na dôchododky, my budeme samozrejme platiť ešte aj úroky z tých pôžičiek (lebo šak kto iný?) a navyše musíme platiť aj X dôchodkových spoločností a ich manažérov… To je reforma ala Radipičová. Bol by som zvedavý, koľko peňazí sa z toho ušlo Radipičovej na kampaň… Všetci občania, či sú v druhom pilieri, alebo nie na tom stratili, iba dôchodkové spoločnosti sa nabalili a budú nabalovať ďalej na náš úkor. Koľko ešte takýchto kšeftov im chce Radipička vybaviť z prezidenstkého postu? Nie je to náhodou ten dôvod, prečo ju tam všetci tak tlačia?

  A po kríze príde ako vždy inflácia. Minimálne 10% ročne môžeme očakávať, kvôli tým peniazom, čo sa teraz tlačia ako divé, takže každý, čo si šporí bude mať na dôchodku peknú hŕbu bezcenných papierikov a môže vyberať smetláky… Výnosy nikdy nebudú vyššie ako inflácia. Nie je na to žiaden dôvod. Oni (DSS) nemajú žiaden záujem na tom, aby boli vysoké výnosy. Nemajú žiaden záujem ani na tom, aby vyplácali nejaké dôchodky. Nič ich k tomu nezaväzuje. Prečo by mali dôchodkové spoločnosti niečo niekomu platiť? Kto by niečo platil, keď nemusí? Keď sa nabalia, tak zbalia kufre a adiós. Prečo tam niekto strká peniaze, keď nemá žiadnu záruku, že mu oni zaplatia nazad aspoň euro? Preto, že ho to nič nestojí? Je to čistý tunel: Štát donúti občanov zaplatiť časť výplaty a miliardári potom donútia štát prostredníctvom svojich médií a nastrčených, podplatených a štedro sponzorovaných ľudí ako Radipičová, aby im tieto peniaze štát „dobrovoľne“ odovzdal do ich vrecka. Veď ako to Dzurinda/Radipičová/Mikloš vymysleli a zrealizovali? Ľudia musia platiť, nemajú žiadne záruky, že niečo dostanú späť a nemôžu zo systému ani vystúpiť… Ale samozrejme určite budú mať vyskoké výnosy :-).

  A Fiko sa može aj 100 krát pofikať. Celé to tu môže skrz-naskrz prefikať, ale pomôcť si nepomôže. Ak siahne miliardárom na ich peniaze, čo im tečú zo štátu, tak sa ich médiá rozštekajú ako besné psy a nastrčení a podplatení ľudia organizovaní v mnohých organizáciách ako SDKÚ (ktorá celá patrí do portfólia istej finančnej skupiny) rozbehnú štvavú kampaň proti každému, kto by im siahol na ich peniaze a finančné toky. Ľudia nemôžu robiť nič, pretože štát ľudí dokope k plateniu aj keby ich mal pozadiť do basy. Takže si nepomôžu. Miliardári zo štátom vždy vytrtjebú, pretože držia politikov v hrsti tým, že majú kúpené média a majú peniaze, ktorými môžu podplatiť kohokoľvek. A keď sa ľudia z času na čas naštvú, napríklad keď nedostanú dôchodky/vyplaty, tak sa vybúria na štáte/aktuálnej vláde. Vymení sa vláda v tejto našej pseudodemokracii a všetko pôjde ďalej v starých koľajách…

  Tomuto predsa musí už dnes chápať každý. Veď nežijeme v komunizme ale v kapitalizme, kde sa snaží každý s každým vytrtjebať, priatelia… Tak prečo ľudia hromadne platia svoje peniaze anonymným fondom, ktoré im ničím neručia a o ktorých nevedia ani kto ich vlastní a čo sa z nich všetko financuje? Lebo veria Radipičovej? Svätá to prostota… Ako je toto možné v tejto dobe? Ja tomu fakt neverím… Ľudia dnes neveria vlastnej rodine. Neveria vlastnej manželke, že ich nechce ošklbať, alebo podviesť. Neveria asi ani sami sebe, ale médiám uveria, že nejaké fondy im zabezpečia švajčiarky dôchodok a nejaká Radipičová, ktorú možno nikdy ani nevideli ich zachráni a zabezpečí krásnu budúcnosť…

 100. 1.apríl.

  Do baru vojde muž a s úžasom zistí, že barman je robot, ktorého prvá otázka bola: “aké máte IQ?” Muž si pridá a odpovie “150”. Robot mu naleje 0,2 Curvoisier a plynne naviaže rozhovor o kvantovej mechanike.
  “To si musím vyskúšať”, povie si muž a na druhý deň príde v montérkach a šiltovke a deklaruje IQ 70. Robot bez zaváhania mu naleje poldeci vodky s prejavom o postavení Slovana v ligovej tabuľke.
  “To nie je možné”, myslí si muž,prestane sa holiť a umývať a o pár dní počerný v handrách bezdomovca opäť navštívi bar.
  Na jeho odpoveď s maďarským prízvukom, že má IQ 15, mu robot naleje deci rumu, poplieska ho po pleci a bodro začne:”Tak čo, ideme v sobotu voliť Radičovú?”
  :-)))

 101. Pán Chatam Sofer, kto Vás za tento príspevok zaplatil? Obdivujem, ako ste sa vehementne vžil do role hovorcu za celý slovenský národ. Nebudem vám v ničom oponovať, pretože Vy ste nasiaknutý trudomyselnosťou a takých, po vyčerpaní “včielky” odbíju, aby im nakazili životné prostredie a nerobili škodu. Škoda, že ste vy nekandidoval za prezidenta, veď rozumu máte za viac ako 5 mil. mozgov.

 102. Nikdy predtým ma voľby neoslovili, pretože tam nebol nikto, kto by rozprával mojou rečou. No teraz v sobotu si privstanem a pôjdem voliť s veľkou radosťou.Samozrejme p.Radičovú!!!!

 103. Som rad ze sa nasli slusnejsi a rozumnejsi ludia volici a zvolili – dali hlas panu Gasparovicovi.

  Tych slusnejsich a rozumnejsich je v nasom Slovensku viac. DAKUJEM IM

 104. NextApache

  Na jeho odpoveď s maďarským prízvukom, že má IQ 15, mu robot naleje deci rumu, poplieska ho po pleci a bodro začne:”Tak čo, ideme v sobotu voliť Radičovú?”
  Tož to je dobré. A takmer to sedí. Niektorí majú síce oblečené handry od voľajakého umeleckého ťahača nití, ale IQ pinklich.

 105. Pan Sofer, ak aj ostatnych 55% gasparovicovych , ficovych a slotovych volicov ma take chore nazory ako Vy, tak potom je to so Slovenskom horsie, ako som si dnes rano myslel

 106. NextApache

  No už je tá fuchtľa odfajčená.

 107. Áno, Apač, máš pravdu, taký občan SR ako ty si zaslúži prezidenta pána Gašparoviča. Uži si ho, teš sa z neho! Našťastie mňa sa to netýka, som až moc ďaleko od slovenskej reality.

 108. Nie, Filip.
  Ostatnych 55% Gašparovičov nemá také názory ako tí ktorí sem píšu, pretože väčšina jeho voličov nevie používať internet, takže tí voliči p. Gašparoviča ktorí sa zapájajú do internetových diskusií sú ešte tí schopnejší. Ja poznam dosť jeho a Slotovych voličov a ver mi Filip že to Slovensko je ovela horšie ako si si myslel.

 109. Chvalabohu, sme si zvolili Gasparovica, lebo to co robi Radicova v poslednej dobe, hlavne porusovanie zakona pri hlasovani v NR SR, je hanba vsetkym slusnym ludom a hlavne sa za nu hanbia vsetych milion volicov (my ostatny sme to tusili, ze ine rozprava a ine kona). A okrem toho, sice sa priznala, ale aby vyvodila osobnu zodpovednost a odisla z NR, tak to nie, to si pocka az co povie imunitny vybor. To bolo reci v kampani, o slusnosti v politike, o zodpovednosti, … . Mozme podakovat vsetkym ktory ju nevolili, aspon sa nemusime hanbit a bat, co vyvedie.

 110. Vyvodila osobnu zodpovednost a odisla z NR aj bez rozhodnutia imunitneho vyboru.
  Narozdiel od Slotu ktory sa necha podpisovat Rafajom a tvari sa akoby sa nechumelilo aj v pripade miliardovych zlodejín v podaní jeho ministrov. Fico odvoláva skorumpovaných ministrov po mesiacoch namiesto do hodiny ako sluboval a aj to az po tlaku zvonka. Tolko k hlavnym podporovatelom pana Gašparoviča. Pokial ide priamo o osobu p. prezidenta stačí si spomenuť v akom čase bol predsedom NR, aké veci sa vtedy diali. Ved jeho strana by z nás urobila Moldavsko, na to sa uz zabuda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s