Ona

Pani Iveta Radičová je prvou političkou na Slovensku, za ktorú sa dokážeme skutočne postaviť. Jej osobný príbeh v mnohom odzrkadľuje úspešný príbeh moderného Slovenska. Chceme aktívne pomôcť, aby dosiahla historické víťazstvo v prezidentských voľbách v sobotu 4. apríla 2009. V prvom kole získala 713 735 hlasov! Pokúsime sa prispieť k tomu, aby ich bolo ešte oveľa viac.

Profesorka Iveta Radičová sa narodila roku 1956 v Bratislave. Vyštudovala sociológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobila ako vysokoškolská pedagogička na katedre sociológie a výskumná pracovníčka v Slovenskej akadémii vied. Postdoktorálne štúdium absolvovala v Oxforde.

V rokoch 2005 až 2006 bola ministerkou práce, sociálnych vecí a rodiny. V súčasnosti je poslankyňou Národnej rady SR a podpredsedníčkou Výboru pre sociálne veci a bývanie.

Pôsobila ako hosťujúca profesorka na univerzitách v USA, Veľkej Británii, Švédsku, Fínsku, Rakúsku. Je expertkou Európskej komisie v oblasti sociálnej politiky. Je autorkou viacerých odborných kníh a mnohých článkov. Aktívne hovorí anglicky a rusky, pasívne nemecky a poľsky.

Pozrite si 10 pekných fotiek a 10 jasných dôvodov, prečo volíme Ivetu Radičovú za prezidentku Slovenskej republiky. Prečítajte si aj aj článok Volím pre tento pocit o situácii po úspešnom prvom kole.

Naša krajina má reálnu šancu zvoliť za prezidentku inteligentnú a schopnú osobnosť, ktorá obhajuje záujmy občanov. Šírte spolu s nami posolstvo, že Iveta Radičová je ZVOLITEĽNÁ, bude však potrebovať každý hlas.

Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 4. apríla 2009 a sú pre Slovensko veľmi dôležité – sú našou prvou príležitosťou poraziť trojicu Slota-Gašparovič-Fico a trochu zmeniť pomer síl pred parlamentnými voľbami. Súčasný prezident je spoluzodpovedný za najväčší ekonomický a morálny úpadok Slovenska v 90. rokoch a aj vo svojej terajšej funkcii zlyhal.

Pridajte sa k našej skupine na Facebooku alebo na Twitteri. Navštívte galériu fotiek Moja prezidentka na Flickr. Prečítajte si čoraz dlhší zoznam podporovateľov aj ich stanoviská. Navštívte Radičovej oficiálnu webstránku. Podporte oficiálnu kampaň finančne – každé príspevok je veľmi cenný. Vytvorme historické víťazstvo!

Aby sa Slovensko nečervenalo. Ukážme svetu Ivetu!

radicova1

Advertisements

67 responses to “Ona

 1. Marian Kotrus

  Občania tejto krajiny si konečne zaslúžia na svojom čele niekoho, kto má morálny predpoklad na súlad svojich slov a skutkov. Na niečo, čo sme u doterajších “prvých” vnímali iba ako ich povinné cvičenie.
  Pani Radičová je kandidátkou všetkých slušných ľudí…

 2. Prvý krat za svoj život idem volit za niekoho a nie proti niekomu. Po vašom potencionálnom víťazstve sa možno objavý aj určitý patriotizmus a budem hrdý nato, že sme moderná slušná krajina. Aj tak by som Vás radšej videl na premierskej stoličke. Držím Vám palce!

 3. Zoltan Neslychal

  pokial bude takto nechutne tlacena tak vam urcite nevyhra. okolie ktore je nestranne skor otravuju taketo agresivne kampane a nekoniec budu volit proti. prilis vela “inteligentna” a podobne, skor slovenskeho cloveka uraza. ja si myslim ze je vyborna ale uz len pre takych ako ty ktory tvoria taketo nezmyselne stranky ju volit nebudem!!! dakujem za pomoc pri rozhodovani.

  p.s.: ocakavam utok na moju oobu pretoze som pravdepodobne nevzdelanec. alebo bude cenzura???

 4. ahoj Zoltan, už som o tejto kampani počul všeličo, ale že je agresívna, to ešte naozaj nie :)) pls môžeš byť konkrétny v čom? ak tak kampaň s nulovým rozpočtom pôsobí, tak asi naozaj môžeme byť hrdí :-) a dúfam, že inteligencia sa na Slovensku ešte nepovažuje za príťaž. príjemné volebné rozhodnovanie želám a pozdravujem

 5. chyba mi tu nieco o Ivete Radicovej – jej nazory…..clanok od nej…….uz som hovorila Andy, takze dufam, ze sa o nej nieco viac dozviem ako provovolicka

 6. pozri rubriku Hlas kandidátky, postupne dopĺňame :-)

 7. «6 Comments
  6 odpovedí tak ďaleko ↓»

  Epic fail.

 8. Iveta Radicova je absolutne najlepsi kandidat na prezidenta akeho samostatne Slovensko vo svojich dejinach malo.
  Je to inteligentna, mudra, krasna a zrela zena, ktora ma charizmu, vystupovanie, názor, aj krásny úsmev.
  co viac si zelat na tento post.
  Dosť bolo všetkých tých ujkov! s pochybnou minulosťou, bez šarmu , názoru a kultivovanosti,striedajúci ch sa až príliš dlho na poste prezidenta.
  Ferko Mikloško je výborný človek ,( sympaťák aj dobrák, poznám ho osobne), je v pohode ako druhy kandidát, ale ja som rozhodne za Radičovú, a je škoda, že sa zbytočne rozdelia hlasy.

 9. Jej dôchodkovú reformu musel zastaviť až ústavný súd. Ľudia dostávali menej , popr. niektorým boli odobraté. A to myslíte, že ľudia majú krátku pamäť?

 10. Šance Radičovej súziaľ malé… na Slovensku bude voliť viac ľudí starého chuja Iva. Nuž chujovia volia chuja !

 11. Radšej starého chuja, než mladú babu s výzorom starého alkoholika.

 12. Je to najrozumnejšia osoba medzi politikmi, voliť ju bude celá moja širokorozvetvená rodina. Prajem veľa úspechov. Verím v jej víťazstvo.

 13. Daniel Giesze

  Držím palce všetkým kandidátom na post prezidenta SR. Zároveň ponúkam ako sprievodnú pesničku ku kampani dielo hudobnej skupiny Pesimista s názvom “Nerob hlúposti”, ktorej hlavným sloganom je: Hadzať bomby na ľudí sa nepatrí, Johny. Pesnička nebola nikdy prezentovaná v médiách. V prípade záujmu Vám ju zašlem ako prílohu k správe.
  Veľa šťastia.

 14. prave som si pozrel vase vystupenie … BUDEM… pekne ale chcem sa spytat spomenuli ste ze budete otvarat temy .. je touto temou aj registrovane partnerstvo? a bude len otvorena alebo bude vo vasej snahe ju aj uzavriet .. ?

 15. Privítala by som možnosť komunikovať s pani Radičovou v diskusnom fóre buď na tejto stránke, alebo na jej web stránke, kde takáto možnosť nie je. Tiež neviem, kde by sa dali “zohnať” volebné programy všetkých kandidátov. Nejaký prehľad. Alebo toto sa pri prezidentských voľbách nenosí ? Volebné programy majú len politické strany pred voľbami. Stručný prehľad som našla v Hospodárskych novidnách, ale to je výstup Hospodárskych novín, nie predvolebné oficiálne programy. Myslíte, že ich kandidáti oficiálne predstavia až v zákonom stanovenej kampani ? To je veľmi krátky čas.

 16. Uh, zas som sa dobre pobavil na čítaní tejto stránky. :D Jediné čo radičovú charakterizuje je jej tzv. pravicový liberalizmus, čo je úplný guláš asi ako socialistický internacionalizmus spred 20 rokov… (uchádzanie sa o podporu KDH :) Sama nevie čo je jej obsahom, s istotou len frázovitosť, presne to, čo vyčíta Gašparovičovi. Tragikomikou našej politickej scény je, že vždy sa tu väčšinou profilujú kandidáti vydelení len proti niečomu. Radičovej úsmevná snaha zaujať všetkých voličov opozície, robí z nej nečitateľného mačkopsa… Najviac sa prejavuje u KDH, podpora liberálky, zástankyne potratov? Len pre ich nejakú utkvelú predstavu o nebezpečnom “socialistovi” Ficovi, nasledovníkovi Mečiara? Gašparovič je proti nej ultra konzervatívec…
  Ak by bola Radičová skutočne liberálka, tak by tak hlúpo nepodliezala KDH a nestála by ani o podporu ľavičiara Hvoreckého…

 17. je to podvod mazu sa tu prispevky.. co im nepasuje vymazu

 18. je to podvod mazu sa tu prispevky.. co im nepasuje vymazu je to svinstvo

 19. ktoré príspevky máte na mysli, prosím? ani neviem, kedy sme naposledy nejaké vyjadrenie v diskusii zmazali. buďte konkrétny. to nie je náš zámer, nemáme na to dôvod a pravdupovediac ani čas :)

 20. Pár dôvodov prečo nebudem voliť Radičovú za prezidentku:
  1. Prečo pravidelne robí reklamu súkromným spoločnostiam? (Druhému pilieru a DDS-kám). Potrebuje peniaze na kampaň? Dobre, nech teda radšej lobuje za nejaké ekologické riešenia ako Al Gore a za sponzorov si zoberie firmy čo vyrábajú veterné vrtule, kotle na biomasu, slnečné kolektory… To som ochotný akceptovať ako určitú formu dobročinnosti v prospech prírody. Ale prečo pre Boha lobuje za druhý pilier t.j. finančné špekulácie na akciových trhoch, ktoré už nejednu krajinu/dôchodkový fond doviedli k bankrotu? Dúfa, že sa nedožije vyplácania dôchodkov DDS-kami? Ja dúfam že sa dožije a že Slováci do vtedy nezabudnú, kto ich na tento super výhodný kšeft nahováral.
  2. Ďalší prezident = ďalšia doživotná renta, ochranka a iné výlohy, ktoré treba každému bývalému prezidentovi platiť až do smrti. Prezident SR je len figúrka, ktorá stojí nás daňových poplatníkov veľa peňazí a vzhľadom na prezidentské právomoci je z toho málo muziky… Z ekonomických dôvodov je teda v SR najlepšie zvoliť prezidenta, ktorý v úrade takpovediac dožije a nie každých 5 rokov voliť iného.
  3. Ďalší bod pre Gašparoviča :-) je to, že je už overený. Ničomu síce moc nepomôže, ale ničomu/nikomu ani veľmi neublíži. Je to taký neutrál povedal by som. Do žiadneho konfliktu nešiel. Na rozdiel od neho Radičová si myslí, že len ona má pravdu a presádza svoje názory hlava nehlava, respektíve lýsa sa jak mačka a bude sa krútiť a škemrať, až kým nedosiahne svoje… S tou si ešte užijeme ak si ju nebodaj zvolíme… Keby aspoň mala reálnejšie názory a nie také fetišistické akože druhý pilier všetko vyrieši. Aj zlý demografický vývoj. Tej vyrieši iba príjmy jej chlebodárcov…
  4. Na Radičovej je maximálne nesympatické aj to, ako si dáva pozor na každé slovo, aby sa náhodou nepreriekla a nepovedala to, čo si naozaj myslí… Kto má potom vedieť, čo jej behá po rozume? Prečo chce byť prezidentka? Je priehľadná asi ako betónový kváder. Z tohto pohľadu je rovnako nebezpečná ako Dzurinda, alebo Mečiar. Tí to majú síce lepšie nacvičené, ale zase tí už sú prefláknutý… Teda dúfam.
  5. Všetkým sa pchá pred voľbami do riti. Aké má vlastne názory? Liberálne, alebo konzervatívne? Pravicové, alebo ľavicové? Proslovenské, alebo promaďarské? Tá neschopnosť na rovinu povedať svoj názor teraz pred voľbami, aby sa náhodou nepripravila o nejakého voliča je sympatická asi ako rozšliapnuté psie hovno, teda aspoň podľa môjho názoru.
  6. Bola poradkyňou Kaníka a jednou z najblyžších spolupracovníčok Dzurindu. Ľudia dobrí pochopte, ja naozaj nechcem mať za prezidenta niekoho s Kaníkovo – Dzurindovými názormi, maskovaného za maskou ako z Mečiarovej dieľne…

 21. Ja si pamatam, ze pani Radicova este nedavno vyhlasovala, ze nebude kandidovat v tychto volbach za prezidenta, ze sa na to neciti. Tak preco teda tak rapidne zmenila nazor. To nie je zrovna najlepsie vykrocenie do kampane. Nemame istotu, ze po zvoleni opat nezmani nazory.

 22. to si si ju pomylil so Zuzkou volic

 23. Zial, nepomylil. Ale myslim, ze si ju mnohi zbytocne idealizuju. Ja mam dobru pamat, zial ako vidno, na rozdiel od inych. Pozri citat z novin:
  “20.08.2007 09:06
  BRATISLAVA – Jedna z najpopulárnejších političiek opozičnej SDKÚ-DS Iveta Radičová pripustila, že sa nakoniec bude uchádzať o prezidentský post vo voľbách v roku 2009.
  Poslankyňa minulý týždeň ohlásila, že kandidovať nechce, keďže je vo vrcholnej politike veľmi krátko. Pre dnešné vydanie denníka Hospodárske noviny však povedala, že by kandidatúru zvážila, ak by v prieskumoch mala jednoznačnú podporu.” Koniec citatu.

  Pani Radicova takisto vahala so vstupenim do SDKU, pritom bolo jasne, odkial vietor fuka. Takisto najskor odmietla post ministerky, ktory jej ponukal Kanik, a potom ho prijala. Nuz doteraz sme mali vselijakych prezidntov a teraz nam hrozi nerozhodny prezident?

 24. Chupa.Kadyrov

  Chcem sa spytat kde je mozne najst zakladne biograficke udaje pani Radicovej, odborne a zivotne pozadie, rodinu, zivotnu filozofiu, uspechy a pod.
  Myslim si, ze volici maju pravo (a navyse by mali) poznat svojich kandidatov detailne. Nech vieme co volime a co od toho mozeme ocakavat. Nielen bezmyslienkovite hltat kampan. Dakujem

 25. So zaujmom som si precital tuto stranku, nazory jej zakladatelov a reakcie citatelov. Musim povedat, ze nepatrim k prispievatelom do internetovych diskusii, hoci obcas na to aj mam chut. Tentokrat som neodolal.

  Budem strucny a faktograficky presny, a na zaver mozno aj trochu hodnotiaci. Ucelom je mierne skorigovat takmer “hagiograficky” obrazok kandidatky IR. Pravda, nie v zlom umysle.

  1. Fakt, ze niekto v minulosti nebol clenom KSS z hladiska moralneho kreditu do buducnosti prakticky nic neznamena. S rezimom mohol kolaborovat aj tak, napr. v zaujme svojej kariery.

  Zaciatkom 80-tych rokov sa v celej CSSR, aj v Slovenskej akademii vied, organizovali protesty a podpisovala peticia proti rozmiestneniu americkych rakiet – Pershingov v NSR a sucasne suhlas s rozmiestnenim sovietskych rakiet SS 20 v Polsku a CSSR. Skuste zistit, ci na uvedenej peticii figuruje aj podpis kandidatky IR. Mozno budete prekvapeni. Neprijemne.

  2. Podpisovat protest proti uvazneniu “Bratislavskej patky” v auguste 1989, t.j. par mesiacov pred novembrom, iste nie je ziadne hrdinstvo. Skuste zistit, ci figuruje podpis kandidatky IR na obdobnej peticii, ale daleko zavaznejsej, ktora kolovala po bratislavskych vyskumnych ustavoch a inych akademickych i neakademickych instituciach v januari 1989. Islo o protest proti brutalnemu zasahu policie proti studentskym demonstraciam v Prahe rok pred novembrom 1989.

  3. Kandidatka IR zaciatkom 90-tych rokov, ked vrcholil spor o “slovensku otazku” v CSFR vyhlasovala, citujem: “Slovensky stat nikdy nemoze byt iny ako fasisticky”.

  V tom case kandidatka IR neprejavila ani minimalne porozumenie pre legitimne politicko emancipacne usilie nasich obcanov ci prislusnikov slovenskeho naroda. S tymto postojom a mentalnym vybavenim privitala vznik samostatnej Slovenskej republiky.

  Pozor, neslo o opravnene obavy z dalsieho mozneho vyvoja. Tie malo v tom case a v tych podmienkach mnoho zodpovednych ludi. Islo o principialne odmietnutie prava na sebaurcenie a o hlboku nevieru, pokial ide o schopnost nasich obcanov celit aktualnym rizikam a vybudovat standardnu a plnohodnotnu parlamentnu demokraciu. Dost urazlivy postoj, pravda? Nepripomina Vam tento postoj poznamku p. M. Albrightovej o “geneticky zakorenenom antisemitizme” adresovanu nasim nestastnym “inferiornym” obcanom?

  Dnes kandidatka IR nema vobec problem uchadzat sa o doveru tychto obcanov a vyhlasovat ako si ich neskonale vazi.

  Povedzme ale, ze to je – vzhladom na “success story”, ktory predstavuje vyvoj slovenskej spolocnosti od roku 1993 – celkom prirodzena nazorova zmena. Iba dogamtici nemenia nazory.

  4. Na zaver usmevne. Kandidatka IR chce byt, ako hovori, aktivnou, cinorodou prezidentkou. Chce pomahat obcanom riesit ich problemy, najma socialne, chce “kricat a vie kricat” v zaujme obcanov.

  Ja som si vzdy myslel, ze najlepsim miestom pre takyto “krik” z hladiska jeho ucinnosti je takmer vsade na svete parlament, prip. vlada alebo vyskumne ustavy, ci obcianske hnutia, a nie urad prezidenta /pravda, s vynimkou USA ci Francuzska/.

  Ak teda kandidatka IR chce naozaj byt taka uzitocna, urad prezidenta jej k tomu “kricaniu” dava najmenej moznosti. Pravda, okrem jednej, ale ta sa netyka obcanov. O aku ide, prenechavam vasej predstavivosti.

 26. Miroslav Majercik

  Obcan,
  v prvom rade by som privital aby si sa pod svoj nazor podpisal plnym menom. Lebo iba tak mam dojem ze si clovek uprimny a za svojim nazorom si stojis. Myslim si, ze k tymto vyjadreniam by sa najlepsie vedel vyjadrit iba samotny akter a to Iveta. A veril by som tomu, ze viacero podanych informacii by zmiatla zo stola. Navyse ak je nieco vytrhnute z kontextu, nikdy to ludom neprinesie hodnovernu a !!!objektivnu!!! informaciu. Ved na takejto jednostrannosti a vystrihovani faktov to fungovalo aj za meciarizmu. A to nie je tak davno. Ale ludia radi zabudaju.

  Bod cislo 1) je iba Tvoja domnienka. To podla teba s rezimom kolaboroval kazdy jeden uradnik??? To hadam nemyslis vazne! Su ludia, ktori s komunistami spolupracovali vedome a umyselne, boli ti co spolupracovali lebo sa ich bali a nechceli ohrozit seba a rodinu a boli ti, ktori odmietli, pripadne robili protisocialisticku’ cinnost.

  K druhemu odstavcu bodu 1) – vobec nie som prekvapeny a toboz nie neprijemne!!! Musis pochopit, ze v tych casoch nebolo mozne sa slobodne vyjadrit a navyse obavy z nejakych raketovych zakladni su velke bez ohladu na to ci su ruske alebo americke…

  K bodu 4) cista ironia – s Teba by bol vynikajuci novinar demagog – preco??? Ked povedala kricat, znamena to aj doslova??? Ved kolko je na Slovensku obycajnych ludi, ktori maju problemy, kolko ma Slovensko problemov a treba na ne poukazovat a nie len na ne pritakavat a nic nerobit (vid sucasny prezident). O tom je to kricanie.

  V globale na Tvoju reakciu iba tolko, ze tak ako clovek starne jeho postoje, nazory, myslienky sa menia. Clovek ma stale nove a nove zivotne skusenosti a ukaz na niekoho prstom, kto by suhlasil v roku 1990 so vsetkym co pride o dvadsat rokov. Taky clovek neexistuje. Trosku triezveho pohladu by nezaskodilo…

 27. Eulalia Štefanová

  Prečo je toto tu po anglicky? Iba si domýšľam, že tu mám niečo napísať – nemohli by ste všetko písať slovensko/anglicky? Díky. Osobne súhlasím s názorom, že všetko zlé v histórii ľudstva sa dialo a deje preto, že slušní ľudia mlčali. Som preto za, aby slušní kričali o to hlasnejšie, aj za tých, ktorí kričať nevedia alebo nemôžu. Podporujem p. Radičovú ako kandidátku na post prezidentky a podporím, ak budem môcť, každú šikovnú ženu, ktorá bude ochotná prevziať na seba bremeno političky. Eulalia Štefanová, Stará Ľubovňa. Dúfam, že som to mala napísať tu, pretože naozaj netuším, čo je “notify me of follow-up comments via email.

 28. Zaujíma ma Váš postoj k homosexuálom? Nečítal som ešte Váš program, preto by som bol veľmi vďačný za odpoveď. Ďakujem

 29. fandim vam aj ked asi to bude tazke ved predstavit si v nasom konzervativnom státiku pri komunistickom premierovi s takou podporou mat normalneho prezidenta a nie stareho uja je asi utopia ale asi uz je aj cas vyjadrit vlastny nazor takze zaujima ci pani Radicova je tiez Funa radio dakujem za odpoved

 30. malo tam byt fun radio prepacte

 31. dobry den prajem pani radicova
  aj ked mam iba 14 rokov tak sa zaujimam o politiku a myslim si ze by ste mali vyhrat, preto vam na nasej skole robime taku malu “predvolebnu kampan” heh chodime za ucitelkami a pytame sa ich ze koho budu volit a ony povedia ze este nevedia ale asi gasparovica alebo vas. my sa hned do nich pustime a zacneme ze gasparovic tam sedi uz 5 rokov a nic neurobil. po chvilke prikzvnu a daju nam za pravdu.:-D zelam vela stastia
  s pozdravom max sobek

 32. dufam ze nieco take sa nestane myslim to o co sa pokusa tato osoba na stv v relacii vktorej sa prezentovala to nemalo ani hlavu ani patu

 33. volit nevolit…za to ze som volil pred par rokmi SDKU som dostal notebook :D teraz mi nikto nic neda ale osobne si myslim ze slovensku treba zmenu, ja vobec neberiem ohlad na to ze je to zena, ved preco nie? ked boli SDKU pri moci v koalicii vsimal som si jej spravanie, aka je a pod… a viem ze ona citi inak ako mnoho tych nasich zakonodarcov, gasparovic sa len od strachu dal pod strechu k fickovi, a ficka zase podporuje tolko fakt sorry ale sprostych ludi…sprostych a mladych co nevedia nic o zivote…ja mam tiez nestne po dvacke a viem prd o tom ake to bolo pred 89… ale je mi to jedno, politiku som nikdy nemusel a ani to nezmenim, je mi to jedno lebo tak ci tak co ja by som vsetko chcel a nemam…dufam ze tato osobnost to zmeni, dufam ze aj smeristi dostanu rozum a nepodporia gasparka ale podporia nieco co si vsimnu aj v zahranici, nieco co ma velke srdce, dokaze kricat a bojovat… a nie niekto o kom ani neviem ze je to hlava statu, sorry ale to aj rufolf bol zazivnejsi clovek, aj ked komunista ako hrom ale SOPka vtedy mala nieco do seba… pani radicova, vy ste moja prezidentka…

 34. Ludia podporte Gasparovica nech nevyhra zlo. Gasparovc sice nie je bohvieaka vyhra ale hockto je lepsi ako ona. V druhom kole volieb jedine Gasparovic!!!

 35. a dokonca tvrdila ze chce uzakonnit madarcinu ako spisovny jazyk to je smutne nech ide sama do madarska ked tak s nimi paktuje

 36. vyhodit predchadzajuce dva prispevky…hovori moja POSADNUTOST :P

 37. Smutné no radičová?……..a to je kto?…nepoznám takú,ani nechcem poznat,ved nič nespravila len sa vyškiera,už len rozumný človek,ktorý počúva ako rozpráva sa mu musí zdať umelá a falošná,akoby rozprávala len to čo jej poradia a nemá vlastný názor…ved len jej bláboli o tom čo by spravila pre slovensko su neuskutočnitelné a prchké…prezint by mal byť skor reprezentatívny a nie ako ona,manžel jej nedávno zomrel a už na neho aj zabudla už si tlačí druhého priateľa na vozíku a vyškiera sa s ním(nemože asi utiecť:D)…predstavte si žeby si tak svojho priatela tlačila a reprezentovala SA po iných krajinách ako prezidentka….ved to je čistý trapas pre slovensko!HAMBA….držim palce nášmu prezidentovi Gasparovičovi on je taký neutrálny a považujem ho za autoritu,je to človek s veľkým Č.Dakujem

 38. Predchádzajúci príspevok ma len utvrdil v tom, že naši ľudia stále zatvárajú oči pred pravdou, alebo je pre nich jednoducho ľahšie nechcieť oči otvoriť. Ja som na svete už pár desaťročí, ale nepostrehla som žiaden významný čin p. Gašparoviča, ktorý by ma utvrdil o tom, že je schopný prezident! Je to žiaľ smutné a preto stále prešľapujeme na mieste a nič sa nehýbe k lepšiemu. Pani Radičová je jedna vzdelaná, inteligentná a rozhľadená dáma, ktorá dokáže aj za neskutočne úbohých a nezmyselných “osočovačiek” reagovať triezvo a bez “arogantného a hlúpeho” ponižovania a osočovania politických partnerov-nepartnerov.
  Každý z nás má právo na názor, ale predchádzajúci príspevok je len výsledkom modelovania mozgou súčastnou vládou, veď nás od samého počiatku táto vláda a jej vedenie len zavádza a vyzýva k arogancii, miesto toho, aby sme našli riešenia pre všetkých a nie len vyvolených! Nečudujem sa, že sa potom už nevieme voči sebe ani správať… Držím palce vešetkým mladým, ktorí už pochopili, čo je správne a verím, že dokážu presadiť konečne zdravý rozum. Verím, že pomôžu aj staršej generácii pochopiť, kde a s kým nám svitá na lepšie časy! Držím palce pani Radičovej a verím, že to dokážem vysvetliť aj svojim rovesníkom!

 39. Uz 18 rokov byvam v zahranici, ale volieb sa zucastnim. Konecne ako kandidata na prezidenta vidim elokventneho politika na medzinarodnej urovni, ktory sa moze smelo porovnavat s lidrami svetovej politiky. Pani Radicova urcite nema ego Nicolasa Sarkozyho, ani posadnutost Tony Blaira, ale pozitivny appeal, ktory bol tak potrebny v americkej prezidentskej kampani. Myslim si, ze Slovensku je tiez potrebny. Slovaci totiz strasne vela dokazu, ale tlaci nas vlastny komplex. Iveta Radicova ho urcite nema a ukazuje, ze bez zabran a v pragmatickom sustredeni na zmysluplnej aktivite sa da vela dosiahnut. Trosku ma pobavili prispevky o ‘nechutnom tlaceni kandidatky’ . Pravidla volebne kampane su standardne na celom svete – taky je vysledok globalizacie. Sucastou kampane je PR – je to normalna, teamova praca, ktora vyzaduje koordinaciu, konsensus, spolocne riesenia. Iveta Radicova dokazala zmobilizovat okolo seba schopnych ludi, ktori sa profesionalne zapojili do svojej prace. Vysledok ma dodanu hodnotu – Radicova vzbudzuje doveru a dava nadej. To je to najdolezitejsie, co moze dnes politik ponuknut spolocnosti – yes, we can. Vyznam maju aj profesionalne skusenosti v medzinarodnych instituciach – ekspertizy pre Radu Europy a Europsku Komisiu, prednasky v Saint Anthony’s College v Oxforde – to vsetko generuje dost jemnu strukturu poznania globalneho kontextu, jeho logiky a vzajomnej prepojenosti. Slovensko nie je ostrovom. Myslim si, ze Radicova to perfektne rozumie.

 40. Čisté Víno

  Dobre mienena myslienka, ale bohuzial podla mojho nazoru mylna rada. Vysvetlim:

  Zdaleka podla mna nie je najdolezitejsia dovera a nadej, co politik ponuka. Touto falosnou polievkou sa nas volicov snazia opijat politici/media donekonecna a bohuzial casto sa im to dari…

  Image politika ma preto vobec nezaujima. Skôr ma odradzuje. Aj tak je to iba zalezitost PR agentur, medii a reklamy a teda penazi. Takto je mozno aj z uplneho idiota ako napr. Busha mladsieho spravit prezidenta, ak movita mafia stojaca za nim tak rozhodne.

  Mne osobne je Gasparovic takmer rovnako nesympaticky, ako Radicova, ale SME ma presvedcilo, svojou fakt ubohou objektivitou a “apolitickostou”, ze ho pojdem volit.

  Media su dnes totizto tou najhorsiou zumpou, teda aspon tu na Slovensku. To je vsak jasne, lebo ich drzi v rukach iba par ludi, ktorych nikto nepozna a nevolil (v Amerike myslim piati a na Slovensku este menej) a ti si rozpravaju len co oni chcu a nikoho ineho ako koho oni chcu ani k slovu nepustia… Takze je potom jednoduche zistit, kto je s nimi ruka v ruke, staci otvorit noviny a precitat hociaky clanok. Pred volbami su priehladny ako kristalova gula. Az po volbach zase zacnu kalit vodu. Ale my uz pozname tie ich triky… ;-)

  Najhorsie, co moze clovek robit, je nechat sa nimi takto opijat rozkom a skocit im na PR predvolebnu kampan. Mafia stojaca za politikou si potom moze za par drobnych (z ich pohladu) dosadit cloveka kde chce, ktory im potom bude k ruke (ako p. Radicova s tym fantasticky vyhodnym druhym pilierom, v ktorom ide o naozajstne peniaze asi 1000 milard Sk?).

  Dokonca by som povedal, ze to najhorsie, co moze politik ponuknut je dovera a nadej. Tu predsa ponukal aj Hitler, Stalin, Bush, alebo nie?

  Cim vacsie svinsvo sa planuje spravit, tym vacsiu doveru a nadej k tomu bude mafia stojaca za politikmi potrebovat. Alebo naopak, cim vacsiu doveru a nadej si politik dokaze ziskat, tym vacsie svinstva potom mozu robit…

  Netreba mat ruzove okuliare. Politika je svinstvo a politici su svine. Cim vacsi politik, tym bud vacsia svina, alebo idiot, ze to svinstvo nevidi. A Radicova sa mi teda vobec ako idiot nepripada a pritom uz v politike vymietla, ako spominate, nejednu stolicku a teraz chce dokonca nasadnut na tron, hmm….

  Ja osobne od politikov ocakavam iba toto:

  1. Ze budu transparentny, teda s dostatocnym predstihom (najlepsie pred volbami) povedia presne co a preco chcu spravit (predtym, ako to spravia) a nebudu si pri tom vymyslat a klamat. A ak nie, tak nech idu prec od koryta. Ak nechcu ist od koryta prec (vyhovorky na volebne obdobie a pod…), tak gulku do hlavy (kvoli prevencii…).

  2. Ocakavam, ze sa politici budu sa riadit volou vacsiny aj ked sa im to prave nehodi (lebo by sme sa uz niekedy chceli dopracovat aj po tu slubovanu demokraciu, alebo nie?). Proste ze sa nebudu branit kontrole, a budu hrat otvorenu, ferovu hru s obcanmi a budu akceptovat fakt, ze v demokratickom state maju moc jedine a vyhradne obcania a politici ich len zastupuju a vykonavaju ich volu, aby to nemuseli robit sami obcania cez referenda a pod. Politici maju ludom sluzit, za co su stedro plateni.

  A ak to nechapu a robia si co chcu a seru pri tom na to, co chcu ludia, tak nech idu prec od koryta. A ak nechcu ist prec od koryta, tak gulku do hlavy. Opat kvoli prevencii prirodzene. Nie je v tom nic osobne… Politikov vzdy bolo a vzdy bude nadostac. Este som nepocul, zeby na urade prace hladali poslanca, ministra, prezidenta… Netreba tych hajzlikov chranit, ked sa tam drzia ako pijavice.

  3. Ocakavam od politikov, ze budu pre obcanov presuvat kompetecie a moc blyzsie k nim. Teda na nizsie urovne, ako napr. miestne samospravy, na ktore maju obcania dosah, alebo az na uroven obcanov – referenda, priama demokracia, tak aby si ludia mohli rozhodovat sami o sebe ak budu chciet. Teda nie aby si nejaky politik, ktory si pomocou PR kampane ziskal ich doveru, si s obcanmi zametal ako sa mu zachce v pseudodiktature zvanej parlamentna demokracia. A samozrejme aby nekoncentrovali vsetku moc do svojich ruk, alebo nejakych vyssich centier prec od obcanov, aby potom niekde v Prahe/Moskve/Bruseli/Washingtone, alebo kde mohli rozhodovat nejaki politici, ktorych nikto nepozna o tom, na co Jozkovi z Hornej Dolnej daju peniaze, ktore danami zobrali Ferkovi z Dolnej Hornej, alebo ci si tie peniaze radsej nechaju sami pre seba, alebo ich neinvestuju do svojich podnikov, fondov…

  Pokym toto politici nepochopia, tak ich k tomu treba dokopat opakovanymi defenestraciami. Casom to pochopia a potom konecne zavladne aj v nasich krajoch demokracia na sposob povedzme tej Svajciarkej, kedy sa politici boja ludi, nie naopak a spravia co im na ociach vidia.

  Kto vsak naivne vklada do politikov svoju nadej a doveru, tak im to samozrejme znacne zjednudusuje. Ale potom nech sa necuduje, ze je neustale klamany (zbrane hromadneho nicenia v Iraku? dvojicky?), okradany (vojna? dlh? kriza?) a zije v diktature ala USA/Rusko/Cina.

  Tam uz davno bolo potrebne nejaku tu defenestraciu/dve, aby sa ich “neriesitelne” problemy globalneho charakteru vyriesili (a to dokonca zo dna na den ako carovnym prutikom ;-).

 41. Mám 18 rokov a včera som išiel prvýkrát voliť. Najskôr som si hovoril prečo by som mal, veď môj hlas ajtak nezaváži. Potom som si ale uvedomil, že to nie je len o mojom hlase, je to aj o vyjadrení môjho názoru, o vyjadrení mojej podpory človeku, ktorý si post prezidenta zaslúži. Teraz už netrpezlivo čakám na druhé kolo a dúfam, že slováci sa rozhodnú správne, teda PRE IVETKU!

 42. Čisté Víno ? – Čistá Demagógia !

 43. Nechapem ako možete byť taký magori a volit tu židovku a maďaronku. ved jej ani z oči nic dobre nepozera, a nad tym jej smilstvom s tym vozičkarom ste sa nezamysleli?? to akože budeme mať prveho pána na vozičku, a ešte ani nezosobašeneho s prezidentkou, alebo ju bude čakavať len v posteli?

 44. Peťo,Peťo. Rasová a národnostná neznášanlivisť Ti hovorí niečo. Smilstvo ? Ženil si sa ako panic ?

 45. tak tuto zakomplexovanu nikto normálny voliť nebude

 46. Som {32} uz davno rozhodnuty, koho budem volit, takze to len strucne zhrniem: Volim predovsetkym zdravy rozum bez dogiem, inteligenciu, cloveka schopneho viest dialog s kazdym {dialog je aj o pocuvani a porozumeni toho druheho}, osobu s cistou minulostou a medzinarodnymi profesionalnymi skusenostami, ktora sa neboji hovorit odvahe byt lepsimi.
  Myslim, ze Iveta Radicova touto osobou je a ze Slovensko a Slovaci by sa vdaka jej dostojnej reprezentacii vo svete vyznamne zviditelnili. Ak by tato dama vyhrala, bola by to vyhra celeho Slovenska a vsetkych jeho obcanov bez rozdielu. Myslim, ze tieto volby by nemali byt o politike, mali by byt predovsetkym o zmene kulturnosti a taktiez zdravsieho pohladu na sucasne vyzvy spolocnosti.
  Volim pani Ivetu Radicovu a drzim jej palce!

 47. Okrem toho, že Radičová vystupuje na verejnosti oveľa lepšie ako Gašparovič, voliť ju nebudem. Zistite si prečo skončila ako ministerska a, že sa na základe svojho rozhodnutia zachovala protiústavne, keď zrušila dôchodky ivalidom. Taktiež najprv nechcela byť prezidentkov a zmenila aj názor na dôchodkový piliér..nech si každý volí koho chce, ale nech si zobere aj plusy aj mínusy každého kandidáta, aby vedel prečo koho volí. A keby sa prezidentom na Slovensku stala aj opica tak je to úplne jedno, keďže väčšiu moc má vláda..

 48. …prezidentkou :))

 49. ja verim ze gasparovic vyhra… preco prave hentu radicovu ze chcela zobrat invalitom peniáze fuj fuj fuj… drzim palce gasparovicovi:))))))))) moc a moc

 50. VOLTE GASPAROVICA A NEOLUTUJETE ved je secko nove nech aspin neco zostane stare:
  ˇ)))))))))))))))

 51. Čítam, čítam, sledujem… Čím to je, že všetci tí národniari, ktorí sa tak bijú do hrude, nevedia vôbec po slovensky? To, že Slota, favorit číslo jeden, neovláda gramatiku, vieme všetci… navyše jeho kanálový slovník nemá význam komentovať, ale že aj pán prezident, ktorý má pocit, že pri vzniku Slovenska stál asi LEN ON (nepripomína vám to niečo? kamarát Lennona), má na svojich oficiálnych stránkach nespočetné množstvo gramatických chýb, tak to už je sila. Naučme sa najprv rodný jazyk a potom sa môžeme hádať, kto je väčší Slovák:-) a vôbec, chcelo by to troška viac inteligencie a nielen lopatu a krompáč. Gašparovič už nás nemá čím osloviť, éra hlúpeho červeného proletariátu sa (dúfam) skončila, a preto voľme tak, ako si Slovensko konečne zaslúži! Gašparovič nikdy viac!

 52. Uprimne nevedel som koho mam volit pretoze som sa v ziadnom nasom”prezidentovi”ani trochu nenasiel.musim povedat ze su tu celkom zaujimave prispevky.Ale v druhom kole voleib som pevne rozhodnuty pre Gasparovica.Karolina neviem co sem pletes Slotu ludia mali asi na mysli strkanie sa pani Radicovej do kazdeho zadku SMK ci KDH a pod kvoli vacsiemu poctu volicov.A je to ubohe ked na volbe slovenskeho prezidenta su doleziti ti tzv”madari” a ohladne toho proletariatu..uz skoncil.Kopu ludi tu rozprava o tom ako sa zmenila IR tak preco sa nemohol zmenit IG?ved kto nebol v tej dobe cerveny?

 53. :-))) teraz chápem, čo mala na mysli Karolína. Občan 2, nauč sa po slovensky, nedá sa to ani čítať!

 54. Nech wyhraaaaaaaaaa:D

 55. Myslite si kto čo chcete ja volím Radičovú, veď ako sa stal Gašparovič prezidentom, tak že protikandidátom bol Mečiar a tak sa volilo menšie zlo, teraz je šanca voliť LEPŠIU.

 56. to ciste vino> hm, tvoje vyjadrenie mi pride dost naivne a zaroven protichodne. ako si napisal, politici su “svine”, cim si asi mal na mysli ludi ktori nemaju velke moralne zabrany a zasady a teda robia to co je pre nich momentalne vyhodne a zaroven maju zvysenu potrebu sa zviditelnit a presadit. s tym sa da suhlasit, ale to je potom uplne nezlucitelne s tvojimi troma bodmi. neverim tomu ze existuje politik ktory by dlhodobo dokazal naplnat vsetky 3 tieto body…politik je babka v rukach ludi ktori drzia kapital, z tohto pohladu je pre bezneho cloveka uplne jedno kto vyhra, lebo politik nebude zastupovat jeho zaujmy ale predovstkym zaujmy “vyvolenych”, a ti su tu stale ti isty. politik sa zaroven vzdy bude snazit sa dlhodobo v politike zostat a teda nebude vytvarat priestor pre transparentnost, presuvanie kompetencii a stensovanie statnej spravy….isiel by sam proti sebe.

  pre obycajneho cloveka, ktory toho so svojim jednym hlasom vela nezmoze je podla mna dolezite, aby zvazoval, ci ten ktory politik rozumie tomu co coho sa tlaci. ak je niekto dobry a skuseny pravnik, makroekonom ci diplomat, tak vie co treba spravit aby ekonomika rastla, zlepsila sa legislativa ci reprazentacia a spolupraca na medzinarodnom poli. a ako si spravne napisal, image politika robi PR, a teda nesuvisi s kandidatom, treba sa pozriet na portfolio uchadzaca o nas hlas, ci uz nieco vo svojej praxi dokazal. ja osobne sa na zaklade tychto faktov dokazem v 2 kole rozhodnut, aj ked teda nijak zvlast nadsena nie som….dufam ze v dalsej generacii politikov uz najdeme osobnosti ktore dokazu nadchnut viac ako 44 percent volicov.

 57. neviem sa rozhodnúť, takže nechám to na Vás ostatných. Gašparoviča nemôžem z princípu ako transformovaného komanča, Radičová je pre mňa nečitateľná a ako kandidátka pravičiarov nie je zárukou presadzovania záujmov chudobných. Keď vezmem do úvahy minimaláne právomoci ktoré má tak si myslím, že Slovenku ani prezidenta netreba. A ak vezmem do úvahy osožnosť všetkých doterajších vlád tak som za to, aby našu krajinu riadili z Bruselu. Ale to by korytári so mnou nesúhlasili. Takže si zvoľte koho chcete. Ja sa pripojím k referendu o o zrušení vlády Slovákov Slovákom. Slováci Slovákov len okrádajú a ponižujú!

 58. VESELA VDOVA

  Podme volit veselu vdovu.

 59. Vesela vdova jednoznacne prevysuje chudaka “stareho uja”. On sa dokaze na obrazovke v dueloch tak strapnit, ze I.Radicova nemusi proti nemu ani ceknut. Tie posledne “faux pas” pana Prezidenta ma skutocne pobavili a dohnali k smiechu cez slzy: Tento clovek nas ma reprezentovat? Pri tejto myslienke mi naskakuje husia koza. Nemam nic proti veku: Ved proti veku nieto lieku. S tym problem nemam, ved kazdy z nas bude raz stary. Jedine, s cim mam problem je to, aby to uznal aj pan Gasparovic. Lenze ten sa tvari, akoby nic a este k tomu aj kandiduje. Ak teda pan Gasparovic sebakriticky nie je, musia mu to povedat ludia vo volbach tym, ze budu volit I. Radicovu, ktora ma jednoznacne “navrch” nielen z pohladu veku. Je to jednoducha matematika.

 60. No mňa zase pobavilo to, ako v tv debate medzi významné osobnosti z histórie Slovenska zaradila Máriu Teréziu, tú rasistku, ktorá do svojej smrti nenávidela židov natoľko, že ich nechala vysťahovať z Viedne a Prahy, dokonca trvala na ich deportácii z Čiech, od čoho upustila až potom, keď ju jej poradca Kaunitz upozornil, že by to malo nesmierny dopad na príjem z daní. Jej nenávisť voči protestantom sa prejavila nielen v tom, že ich nechala deportovať do najodľahlejších oblastí monarchie, ale aj v tom, že zakázala manželstvá medzi katolíkmi a protestantmi. Ak je toto pre Vás vzor, tak ďakujem pekne, pani kandidátka.

 61. Radicova pripomina skor muza nez zenu, nema ziadny reprezentativny styl, nepovie suvislu vetu, posobi skor ako anestetikum ked rozprava.. aj preto som stastna ze nevyhrala, hanbit sa za taku prezidentku co sa len pcha do analov. Vyliezala uz aj z masla, z kazdej strany prenasledovala, strasila a vyskierala sa prefajcenymi zubami. Stop SDKU, stop idiotom na Slovensku.

 62. bezte uz niekde do psej riti oslavovat, idioti, a nekazte tu vzduch

 63. call me mr. killjoy

  Miroslav Majercik // 12. February 2009 at 18:29

  “Bod cislo 1) je iba Tvoja domnienka. To podla teba s rezimom kolaboroval kazdy jeden uradnik??? To hadam nemyslis vazne!”

  Byrokrat není jenom zaměstnancem státu. Na základě demokratické ústavy je současně voličem a jako takový součástí státu, tedy svého zaměstnavatele. Nachází se ve zvláštní situaci: je jak zaměstnavatelem, tak i zaměstnancem. A jeho finanční zájem jakožto zaměstnance převyšuje jeho zájem jakožto zaměstnavatele, neboť mnohem více peněz z veřejných zdrojů pobírá, než kolika sám na daních přispívá.

  Tento zdvojený vztah se stává tím významnější, čím více lidí se na výplatní listině státu nachází. Byrokrat jako volič usiluje mnohem více o zvýšení platu než o udržení vyrovnaného státního rozpočtu. Jeho hlavní snahou je co možná nejvíce nafouknout objemy výplat… Žádná zastupitelská demokracie nemůže obstát, jestliže velká část voličů stojí na výplatní listině státu.

  viac v knihe byrokracia od ludwiga von misesa

 64. Zuzu, zato ty si dáma:-)

 65. Vážená pani Radičová, to čo sa stalo je smola.
  Držím Vám palce a vysoko si Vás vážim, že ste sa takto rozhodla. Neviem, či by ste psychicky zvládla tie neustále útoky a primitívne zabávanie sa médií na Vašu adresu. Taká osobnosť, ako ste Vy, si to nezaslúži. Určite ste vysoko, vysoko stúpla nie len u Vašich voličov, ale u všetkých občanov. Tí “chudáci” v parlamente sú z toho možno aj smutní, lebo sa nebudú mať čím zaoberať. Svojím rozhodnutím ste potvrdila, že ste to s našou krajinou myslela úprimne aj v prezidentských voľbách. Z celého srdca Vám prajem veľa, veľa síl, pohody, zdravia, šťastia a lásky. Dagmar

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s